دسته‌ها
تصاویر

طوطی اکلکتوس یا اصیل Eclectus

طوطی اکلکتوس اصیل

اکلکتوس، طوطی ای بسیار زیبا، آرام، باهوش و از بومیان استرالیاست.

نر آن به رنگ های سبز و دم آبی و قرمز و ماده آن به رنگ قرمز زرشکی همراه با سینه آبی و منقار سیاه می باشد. تعیین جنسیت در این طوطی بخاطر تفاوت رنگ پرنده نر و ماده بسیار ساده است و اوایل کشف اینگونه، محققان فکر می کردند با دو گونه مختلف طرف هستند. هشت تا ده گونه مختلف ازطوطی اکلکتوس شناخته شده است.

اندازه بالغ آن ۳۱ تا ۳۷ سانتی متر و وزن آنها ۳۷۰ تا ۵۵۰ گرم است. طوطی ماده معمولا ۲ تخم می گذارد و زمان خوابیدن روی تخم ها ۲۸ تا ۳۰ روز است.

سومین طوطی برتر در زمینه سخنگویی است و البته در ایران بسیار کمیاب است!

طوطی اکلکتوس از جمله پرندگان ایده آل برای نگهداری خانگی است مخصوصا اگر از جوجگی آموزش داده شود. متوسط عمر این طوطی ۳۰ تا ۳۵ سال است اما گاها تا ۷۵ سال هم عمر می کنند. پرندگان بالغ معمولا بسیار آرام و بی سر و صدا هستند ولی دربرابر افراد ناشناس سر و صدای زیادی می کنند. همانطور که گفته شد توانایی بسیار بالایی در سخنگویی دارند و کلمات را بسیار سریع یاد می گیرند و به بهترین شکل تلفظ می کنند.

غذای طوطی اکلکتوس بیشتر از میوه ها تشکیل شده است و سیستم گوارش آنها توانایی جذب زیادی دارد. از نظر بیماری ها مشکل خاصی ندارند و با تحرک، غذای طبیعی و آب تمیز و خالص نسبت به بیماری ها بسیار مقاوم می شوند. محل زندگی آنها باید به دور از حشراتی مانند سوسک یا مگس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.